21/01/2021- 04:24:00

La federació de la Comunitat Valenciana competirà amb 34 nadadors en el nacional per autonomies


La federació de natació de la Comunitat Valenciana estarà representada en el nacional infantil i júnior per autonomies per un nombrós grup integrat per 34 nadadors (17 xiques i 17 xics). El campionat tindrà lloc en la piscina de 50 metres del Parc de l'Oest, a Oviedo.
La delegació valenciana defensarà en la cita asturiana el gran tercer lloc reeixit l'any passat a Las Palmas de Gran Canaria, on només va ser superada per Catalunya i Madrid.
Entre els convocats destaca la presència dels internacionals júniors Sara Micó (2005), Bàrbara Blázquez (2004), Carla Hurtado (2004), Ángela Martínez (2004) i Pedro Sánchez (2003), a més dels infantils Sara Martínez (2006) i Nacho Campos (2004), tots dos integrants del programa ESP-2024.
L'absència més significativa és la de la plusmarquista nacional Carmen Weiler (2004), del Delfín, que prossegueix amb la seua preparació a Singapur, on resideix.
L'equip tècnic estarà format per Miguel Vázquez, com a cap d'expedició, Carmen Herrero (CT de la Petxina), com a responsable de l'equip femení i Félix Navarro (CE de Cheste) com a responsable de l'equip masculí.


El club que aporta més nadadors a la selecció és  el Ferca-San José, amb 8 nadadors, seguit del Tennis Elx amb 7, el Nados Castelló amb 5, l'Elx amb 4, el Vinaròs i el *Castalia amb 3, i el Valencià, Silla, Dofí i *Trencaones Alzira amb un nadador cadascun.
Per províncies, València aporta 12 nadadors, i Alacant i Castelló 11 cadascuna.

L'equip que representarà a la Comunitat Valenciana a Oviedo és el següent:
Equip infantil femení:
-    Sara Martínez (2006), Tennis Elx
-    Aitana López (2006), Ferca
-    Marta Álvarez (2007), Nados Castelló
-    Lucía van der Meijde (2006), Castalia-Castelló
-    Andrea Monzó (2007), Elx
-    Daniela Muñoz (2006), Vinaròs
-    Lucía Martel (2006), Ferca
-    Ximena Sempere (2006), Tennis Elx
Equip júnior femení:
-    Sara Micó (2005), Tennis Elx
-    Ainhoa Farinós (2004), Ferca
-    Carla Hurtado (2004), Tennis Elx
-    Ángela Martínez (2004), Elx
-    Paula González (2004), Delfín
-    Sofía Gómez (2005), Ferca
-    Claudia Fandos (2005), Nados Castelló
-    Simona Sabolova (2004), Ferca
-    Bàrbara Blázquez (2004), Tennis Elx
Equip infantil masculí:
-    Andreu Jovani (2005), Vinaròs
-    Gerard Labernia (2005), Vinaròs
-    Ian Tello (2005), Silla
-    Pablo García (2005), Castalia-Castelló
-    José Luis de la Vara (2006), Trencaones Alzira
-    Francisco Rico (2005), Castalia-Castelló
-    Gerard Bayarri (2006), Valencià
Equip júnior masculí:
-    Pedro Sánchez (2003), Tennis Elx
-    Nacho Campos (2004), Nados Castelló
-    Miguel Campos (2003), Nados Castelló
-    Óscar Rodrigo (2003), Ferca
-    Àlex Granell (2003), Nados Castelló
-    Pau Moncho (2003), Elx
-    Carlos Coronado (2003), Ferca
-    Samuel Villalobos (2003), Ferca
-    Marcos *Clandfield (2004), Elx
-    Yeray Esquerre (2004), Tennis Elx
Equip tècnic:
-    Miguel Vázquez (cap d'equip)
-    Carmen Herrero (responsable equip femení)
-    Félix Navarro (responsable equip masculí)
Veure convocatòria oficial:

https://www.fncv.es/archivos/natacion/actividad_seleccion/convocatorias/cas/Equipo%20Femenino.pdf

https://www.fncv.es/archivos/natacion/actividad_seleccion/convocatorias/cas/Equipo%20Masculino.pdf

Últimes notícies